Vyhledávání

mug

visamastercard

zpět na seznam

Esenciální olej

Citron

Česky: Citrón

Latinsky: Citrus Medica Limonum

Země původu: Itálie

Objem: 10 ml

Použití: Inhalace, masáže a koupele

100%ní esenciální oleje jsou vhodné pro aromaterapii, jako příměs neutrálních masážních olejů i do aromalamp.

Informace o účincích a využití tohoto esenciálního oleje naleznete v detailu obrázku.

Cena: 63 Kč    


Účinky esenciálního oleje Citrón:

Pro své osvěžující účinky je velmi vhodný při duševní námaze, je účinný při bolesti hlavy, infekci dýchacích cest, má antiseptické účinky, snižuje krevní tlak, povzbuzuje trávení a příznivě působí na pleť.

O esenciálních olejích je dobré vědět:

  • Při používání esenciálních olejů jsou rizika minimální, je však dobré o nich vědět. přestože zmiňujeme použití a kontraindikace u každého jednotlivého esenciálního oleje, je vhodné si osvojit několik pravidel jejich užívání.
  • Obecně platí, že bychom se měli vyvarovat vysokých koncentrací esenciálních olejů. Tam, kde je nutné dodržet nízké koncentrace, je vhodné před masáží provést test snášenlivosti potřením kůže masážní směsí na předloktí.
  • Upozorňujeme i na fakt, že některé esenciální oleje jsou nevhodné pro těhotné ženy. V době těhotenství zvlášť pečlivě volte esenciální oleje vhodné pro toto období.
  • Při nízkém či naopak vysokém krevním tlakuje nutno pamatovat na fakt, že některý esenciální olej potíže tlumí, jiný naopak podporuje.
  • Bergamot, litsea cubeba, pomeranč či třezalka mohou po oslunění reagovat fotosenzibiliticky, tzn.mohou způsobit skvrny na kůži.
  • Při ledvinových potížích nepoužívejte jalovec, kmín a santal.
  • Esenciální oleje užívejte s mírou, protože některé z nich mohou být ve vyšší koncentraci omamné a při inhalaci mohou způsobit bolest hlavy.Všeobecně platí, méně někdy znamená více.

 

Užití esenciálních olejů:

 

Vůně esenciálních olejů vás může provázet celým dnem. V kanceláři, kde pohlcuje pachy a osvěžuje, při studiu, při koupeli, masáži, odpočinku i během spánku.

 

1. Inhalace - Aromalampy: Nejjednodušší použití esenciálních olejů je v aromalampách. Do vody nakapeme 3 – 8 kapek esenciálního oleje. Můžeme také nádobku s olejem položit na topení nebo nakapat éterický olej na papírový kapesník (a použít například při dlouhé jízdě autem).

2. Koupele: 3 až 10 kapek (záleží na individuální snášenslivosti) rozmícháme v 1 dcl mléka, smetany nebo v 1 lžíci medu a přidáme do lázně.

3. Masáže: 10 -25 kapek naředit v 50 ml rostlinného oleje lisovaného za studena. Tam kde je nutno dodržet nízké koncentrace, postačí 3-5 kapek esenciálního oleje do 50 ml zákledního oleje. Směs důkladně promícháme a nejprve vyzkoušíme reakci na předloktí. Chcete-li si usnadnit práci s mícháním masážní směsi můžete vyzkoušet naše hotové masážní oleje, které naleznete v sekci bylinkářství.

4. Potírání pokožky: Neředěný je možno na pokožku používat pouze čajovníkový /tea tree/ a levandulový éterický olej. Ostatní éterické oleje je nutné před nanesením zředit.

5. Saunování: Při saunování se nejčastěji používají osvěžující, čistící a podporující esenciální oleje. Mohou to být

jehličnany, romarýn, máta kadeřavá, kafr, šalvěj, eukalypt nebo cirusovníky. Je důležité používat ty nejkvalitnější, čistě přírodní produkty, protože póry kůže jsou otevřené a organismus přijímá podněty z okolí ve zvýšené míře

 

O vůních:

Vůně jsou naším mozkem přijímány a vyhodnocovány nejrychleji ze všech vjemů. Čichové nervy jsou spojeny přímo s tou částí mozku, která hraje klíčovou roli při spouštění emocionálních reakcí, jakou je radost, náklonnost, zlost, žal či sexuální a erotické naladění. Mozek reaguje na vůně a může vyvolat impulsy, pro naše tělo příznivé, a to i dlouhodobě. S čichovými nervy je těsně spojená i intelektuální a analytická část mozku. Funkce čichu je zároveň i funkcí varovnou. V rostlinných vůních naleznete vůně příjemné a nepříjemné. Spolehněte se proto při výběru olejů i na váš nos a vybírejte to, co mu lahodí. Kromě toho molekuly silic vstupují vdechnutím do plic, a odtud pak do celého těla.

Proč nakupovat u nás?

Nevyhovuje vám tento výrobek? Vyberte si z následující nabídky.

Esenciální olej

Levandule
Cena: 104Kč     Objednat

Esenciální olej


Cena: 105Kč     Objednat

Esenciální olej


Cena: 99Kč     Objednat
 

Vstup pro registrované


Nákupní košík je prázdný

Poslat

Nejžádánější zboží