Vyhledávání

mug

visamastercard

zpět na seznam

Bylinný čaj - Goji = Lycium chinense = Kustovnice

Lycium Chinense

Hmotnost: 105g

Použití: Bylinný čaj Lycium Chinense, jinak známý po názvem Kustovnice čínská nebo Goji je vhodný pro posílení imunity, zlepšení zraku, zvýšení energie ledvin, podporu krvetvorby a krevního oběhu, nastolení hormonální rovnováhy, stimulaci trávení a činnosti střev, podporu a ochranu jater a detoxikaci organismu, zlepšení paměti, zvýšení sexuální výkonnosti, zpomalení stárnutí.

Dále o tomto čaji viz. detail.

Cena: 134 Kč    


TENTO VÝROBEK JE SCHVÁLEN JAKO DOPLNĚK STRAVY. NENÍ LÉKEM,
NELZE ZA PŘEDEPSANÉ LÉKY ZAMĚŇOVAT ANI NEMÁ SCHVÁLENÉ LÉČIVÉ ÚČINKY.

 

Lycium chinense

(Kustovnice čínská)

V Číně se traduje celá řada příběhů o život prodlužujících účincích kustovnice. Červenooranžové bobule jsou označovány jako „ovoce radosti a dlouhověkosti“ a tvrdí se, že pokud se užívají po celý rok ve formě čaje, přinášejí dokonalé zdraví. V Číně je kustovnice nepostradatelným doplňkem stravy a její užívání má velmi dlouhou tradici v čínské, korejské i japonské medicíně. Tato mimořádně zdravá pochoutka je plná vitaminů, minerálů, stopových prvků a je nejbohatším zdrojem karotenoidů v rostlinné říši.Původ: severovýchodní Čína, provincie Gansu

Část rostliny: plodPoužití:

  • posílení imunity
  • zlepšení zraku
  • zvýšení energie ledvin
  • podpora krvetvorby a krevního oběhu
  • nastolení hormonální rovnováhy
  • stimulace trávení a činnosti střev
  • podpora a ochrana jater a detoxikace organismu
  • zlepšení paměti
  • zvýšení sexuální výkonnosti
  • zpomalení stárnutí


Způsob přípravy: 3 čajové lžičky (= cca 15 g) zalijeme vodou a vaříme 5–10 min. Čaj se pije na lačno ve dvou denních dávkách včetně plodů. Sušené plody jsou vhodné i k samotné konzumaci, je možné je použít i při vaření jakéhokoli jídla. Výborné jsou s rýží, do polévky nebo vločkových kaší. Doporučená denní dávka kustovnice čínské je 6 až 15 g.Účinky a obsahové látky: Kustovnice čínská má adaptogenní, imunostimulační, antioxidační, detoxikační a regenerační účinky. Plody obsahují kromě bílkovin, tuků, cukrů, vlákniny a esenciálních aminokyselin velké množství karotenoidů se silnými antioxidačními účinky. Dále obsahuje provitamin A, vitaminy B1, B2, B6, C a E. Z minerálních látek je přítomen fosfor, vápník a železo a stopové prvky jsou zastoupeny zinkem, mědí a selenem. Přítomno je však i malé množství germania, které má schopnost působit proti rakovinným buňkám. Důležitou obsahovou látkou v kustovnici je betain, který příznivě působí na regeneraci jaterních buněk, snižuje hladinu tuku a cukru v krvi a preventivně působí proti ateroskleróze. Droga dále obsahuje látky steroidního charakteru, alkaloidy a imunologicky aktivní polysacharidy, které odstraňují volné radikály.Upozornění: Neužívat při potravinové alergii.

Proč nakupovat u nás?

Nevyhovuje vám tento výrobek? Vyberte si z následující nabídky.

Dřišťál plod

Dřišťál plod byliny
Cena: 68Kč     Objednat
 

Vstup pro registrované


Nákupní košík je prázdný

Poslat

Nejžádánější zboží